Segrare 1968 -

Segrare i Finalloppets huvudklasser
Män Kvinnor
2016 William Lind Sävedalens AIK Sara Svensk Sävedalens AIK
2015 Damte Taye Ullevi FK Sara Svensk Triathlon Väst
2014
2013
Yared Admasu
Musael Temesghen
Hälle IF
Hälle IF
Lisa Öhlund
Meraf Bahta
Hälle IF
Hälle IF
2012 Andreas Höye Slevik IL Meraf Bahta Hälle IF
2011 Patrik Andersson Hälle IF Charlotta Fougberg Ullevi FK
2010 Eric Senorski Örgryte IS Meraf Bahta Hälle IF
2009 Patrik Gustafson Brittatorp TK Malin Liljestedt Spårvägens FK
2008 Japhet Kipkorir Sävedalens AIK Ida Nilsson Högby IF
2007 Patrik Gustafson Brittatorp TK Katarina Åström IF Kville
2006 Mustafa Mohamed Hälle IF Christin Johansson IF Kville
2005 Patrik Gustafson Brittatorp TK Jenny Johannesson Mullsjö SOK
2004 Martin Söderberg IK Hakarpspojkarna Christin Johansson IF Kville
2003 Jamie Stevenson IFK Göteborg Jenny Johannesson Mullsjö SOK
2002 Said Regragui IK Tiwaz Mia Larsson Hälle IF
2001 Martin Söderberg IK Hakarpspojkarna Mia Larsson Hälle IF
2000 Lars Johansson Hälle IF Jessica Franzén IF Kville
1999 Joakim Johansson Hälle IF Christin Johansson IF Kville
1998 Mustafa Mohamed Hälle IF Heléne Willix KA 1 IF
1997 Jonas Hagelin Mölndals AIK Marie Söderström Hässelby SK
1996 Claes Nyberg Mölndals AIK IngMari Nilsson Hässelby SK
1995 Claes Nyberg Mölndals AIK Sara Romé Malmö AI
1994 Claes Nyberg Mölndals AIK Midde Hamrin Mölndals AIK
1993 Håkan Eriksson IK Fryken Midde Hamrin Mölndals AIK
1992 Steven Hale IF Göta Friidrott Magdalena Thorsell Linköpings GIF
1991 Mats Erixon Mölndals AIK Malin Årebäck Majornas IK
1990 Lars Andervang IK Ymer Lotta Legernes IK Vikingen
1989 Mats Johansson Lerum Friidrott Lotta Legernes IK Vikingen
1988 Anders Roswall IF Kville Eva Törnblad IK Vikingen
1987 Anders Roswall IF Kville Marie Larsson IF Kville
1986 Sören Hellmark IF Kville Lotta Westring IK Vikingen
1985 Sören Hellmark IF Kville Ann Erlandsson Rydöbruks IF
1984 Jan-Åke Jonsson Örgryte IS Eva Svensson Mölndals AIK
1983 Mats Erixson Mölndals AIK Evy Palm Lidköpings IS
1982 Mats Erixson Mölndals AIK Evy Palm Lidköpings IS
1981 Mats Erixson Mölndals AIK Evy Palm Lidköpings IS
1980 Mats Erixson Mölndals AIK Evy Palm Lidköpings IS
1979 Mats Erixson Mölndals AIK Evy Palm Lidköpings IS
1978 Nils-Roland Ljungfalk Varbergs GoIF Gunilla Renström Mölndals AIK
1977 Nils-Roland Ljungfalk Varbergs GoIF Lena Brorsson IF Rigor
1976 Rolf Kårevik Mölndals AIK Gunilla Renström Lundens AIS
1975 Erkki Kähärä IF Kville Ulla Engelby Sävedalens AIK
1974 Rolf Kårevik Mölndals AIK Gunilla Lindh Mölndals AIK
1973 Sverker Skogman Mölndals AIK Sinikka Järvenpää Mölndals AIK
1972 Bernt Frilén IK Ymer Monica Myrehag Uddevalla IS
1971 Roald Vartianen Mölndals AIK Astrid Claesson Örgryte IS
1970 Roald Vartianen Mölndals AIK Meeri Bodelid IK Ymer
1969 Sverker Skogman Bromma IF Meeri Bodelid IK Ymer
1968 Bengt-Åke Olsson Alingsås IF Meeri Bodelid IK Ymer
Md linje
Våra samarbetspartners
Md logocp black
Md tslogo13
Md ica1
Md altra
Md vasaboden normal logo nwp 650x216px
Md logo web pure nutrition
Md psim logo utan ruta
Md logo nkb
Md aktivitus 2010
Md friskis
Md goteborgsvarvetlogga2
Nyheter via RSS
Levererat av MyClub